مولتی وی یک سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی بر پایه تکنولوژی VRF و بهینه از نظر راندمان انرژی به نام سیستم مولتی وی ال جی به بازار عرضه کرده است.VRF تکنولوژی است که در آن یونیت های داخلی به یک یونیت خارجی با مدار لوله کشی (لوله مسی) به یکدیگر متصل می شوند که به دلیل دو تکه بودن این سیستم به آن اسپلیت مولتی وی هم گفته می شود.

 

 

VRF یک راه عالی برای گرمایش و سرمایش هر نوع فضایی با فراهم آوردن شرایط کنترل رطوبت، قابلیت تنظیم دمای هر یونیت داخلی به صورت جداگانه و رسیدن به آسایش تمام و کمال است. یونیت های خارجی شرکت ال جی قابلیت اتصال به انواع فن کویل و هواساز را دارند. VRF ها در دو نوع GHP که با انرژی گاز شهری و EHP که با انرژی برق کار می کنند، ساخته می شوند و منظور از VRF همان مدل EHP است که به VRF های شرکت ال جی، مولتی وی گفته می شود.

از نظر کارکرد باید گفت که این سیستم با مصرف انرژی الکتریسیته، کمپرسور های اسکرال جاسازی شده در یونیت خارجی را توسط موتور الکتریکی به گردش درآورده و کمپرسورها، مبرد را در مدار جاری می کنند تا مبرد با حرکت درون لوله مسی و انتقال حرارت بین یونیت های داخلی و خارجی، عمل سرمایش و گرمایش محیط را انجام دهد.

 

تکنولوژِی های مولتی وی 5 و 4 ال جی

1. آخرین تکنولوژی کمپرسور اینورتر:

 

سیستم اینورتر که با راندمان بالا و صدای بسیار کم کار می کند. مجهز به سوپاپ های شش انشعابی که از آسیب رسیدن به کمپرسور جلوگیری می کند و نسبت به سوپاپ های چهار انشعابی راندمان بالاتری دارد.

محدوده کاری وسیع از 10 تا 165 هرتز و بهبود راندمان کم باری در تمام محدوده، و در سیستم مولتی وی 5 ال جی همه این عوامل منجر به افزایش راندمان کمپرسور و افزایش قابلیت اعتماد آن شده است.

 

 

2. فن های biomimetics:

در سیستم مولتی وی 5 از نسل جدید فن های کندانسور تحت عنوان تکنولوژی biomimetics استفاده شده که شدت جریان هوا را 10 درصد افزایش داده و مصرف برق را 20 درصد کاهش داده است.

 

3. محدوده لوله کشی:

سیستم مولتی وی 5 ال جی قابلیت کارکرد بدون افت راندمان در محدوده دمای 25- تا 48+ درجه سانتی گراد را دارد و طول لوله کشی بین یونیت داخلی و خارجی تا 225 متر افزایش یافته است که آن را برای استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع کامل تبدیل کرده است.

 

 

 4. گرمایش پیوسته:

در سیستم مولتی وی 5 حالت گرمایش پیوسته و بدون توقف فراهم شده است. با به کار بردن تجهیزات شناسایی دما و رطوبت به طور هوشمند، اعمال دیفراست و سیستم مدیریت هوشمند روغن، امکان گرمایش پیوسته و بدون دیفراست فراهم شده است. با بکار بردن دیفراست تاخیری اختلاف حالت گرمایش پیوسته نسبت به حالت گرمایش ناپیوسته که منجر به کاهش 7 درصدی توان ورودی به سیستم و افزایش 11 درصدی مدت زمان گرمایش شده است.